Mycoplasma hominis відносяться до класу мікоплазм, займаючи проміжне положення між вірусами, бактеріями та найпростішими. Вони паразитують на клітинних мембранах і є умовно патогенними мікроорганізмами (у певних кількостях входять до складу нормальної мікрофлори слизових оболонок сечостатевого тракту). При збільшенні кількості мікоплазм можуть розвиватися запальні захворювання сечостатевого тракту.
Мікоплазмові інфекції органів сечостатевої системи нині займають чільне місце серед інфекцій, що передаються статевим шляхом. Часто вони поєднуються з гонококами, уреаплазмами, тріхомонадами, хламідіями.
Джерелом інфекції є як хворі, так і носії. Зараження відбувається статевим шляхом. Інфекція може протікати латентно, а потім під дією різних факторів (зміна гормонального фону, супутні інфекції, зниження імунітету) переходити до гострої, хронічної або рецидивної форми. Симптоми можуть бути різними. У більшості випадків у чоловіків захворювання протікає у формі уретриту, простатиту і проявляється свербінням, печінням, частими позивами до сечовипускання та хворобливістю при ньому в області уретри, у жінок – у формі вагініту, цервіциту та супроводжується виділеннями зі статевих шляхів, дискомфортом, свербінням в області статевих шляхів та/або нижньої частини живота, хворобливістю під час статевих контактів. Тривала хронічна інфікованість Mycoplasma hominis може спричинити безпліддя, викидні та передчасні пологи.
Можливе зараження плода від матері через плаценту або при пологах. У цих випадках інфекція у новонароджених може виявлятись у вигляді менінгіту, респіраторних інфекцій або септицемії.
У відповідь на інфікування Mycoplasma hominis імунна система виробляє специфічні імуноглобуліни: IgA, IgM та IgG.
Одними з перших виробляються IgA, що захищає слизові оболонки. IgA зберігаються протягом тривалого періоду, поки є мікоплазма (при хронічному перебігу – роками). Концентрація IgA залежить від виразності запального процесу.
Виявлення IgA до Mycoplasma hominis в крові свідчить про гостре захворювання, хронічну або персистуючу форму інфекції.
Для чого призначають дослідження?
Для підтвердження поточної або хронічної інфекції, спричиненої Mycoplasma hominis.
Для диференціальної діагностики мікоплазмової інфекції та інших інфекційних захворювань сечостатевих шляхів, наприклад, викликаних хламідіями або трихомонадами.
При плануванні вагітності для унеможливлення інфікування Mycoplasma hominis.
Для контролю над ефективністю лікування захворювань, збудником яких є Mycoplasma hominis.
Метод дослідження
Імуноферментний аналіз (ІФА)
Біоматеріал дослідження
Кров (сироватка)
Як правильно підготуватися до дослідження?
Натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин.
За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!). Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії.
За годину перед забором крові не можна палити.
У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води.
Що може впливати на результат?
Порушення з боку імунної системи, аутоімунні захворювання, ВІЛ.
Інфекційні захворювання, спричинені мікоплазмами інших видів, уреаплазмою.
Синоніми
Мікоплазмоз
Антитела класса IgA к Mycoplasma hominis, иммуноглобулины класса A к Mycoplasma hominis
M. hominis Antibodies, IgA, Mycoplasma hominis Specific IgA, Anti-Mycoplasma hominis – IgA
Що означають результати? Референтні значення
Причини негативного результату:
Причини позитивного результату:
поточна мікоплазмова інфекція,
хронічна мікоплазмова інфекція,
неефективність проведеного лікування.
Референтні значення:
Негативний
Позитивний
Хто призначає дослідження?
Гінеколог, уролог, терапевт, педіатр