Комплекс №38 "Індекс здоров'я простати" (ПСА, РЕА, Індекс вільного ПСА (ПСА вільний, ПСА загальний, Індекс)) \ N
Комплекс спрямований на виявлення запальних, проліферативних і ранніх онкологічних процесів у передміхуровій залозі.
Передміхурова залоза — орган, який відіграє важливу роль у репродуктивній системі чоловіка. Цей невеликий орган важливий для забезпечення нормального складу сперматозоїдів, а крім того, в ньому виробляються деякі біологічно активні речовини.
ПСА (простатспецифічний антиген) і вільний ПСА — клініко-лабораторні маркери, що застосовуються для ранньої діагностики раку передміхурової залози (РПЗ). Але крім них у медичній практиці використовують і новий метод розрахунку ризику виникнення РПЗ — індекс здоров’я простати PHI (Prostate Health Index).
Коли призначається дослідження?
На чоловіче здоров’я впливає безліч чинників, таких як:
- стрес;
- вік;
- спосіб життя;
- наявність шкідливих звичок;
- особливості праці (шкідливе виробництво або сидяча робота);
- спадковість.
Більшість захворювань протікають безсимптомно, тому варто вчасно проводити скринінгові тести. Це може значно поліпшити якість вашого життя.
Коли рекомендується пройти обстеження:
- чоловіки після 40 років мають проходити комплексне обстеження раз на 1-2 роки, у разі наявності скарг — частіше за потреби;
- після 40 років в обов’язковому порядку слід пройти урологічне обстеження, щоб виключити або запобігати захворюванню передміхурової залози, звести ризик онкологічних захворювань до нуля.
Чоловікам потрібне дослідження простати, коли виникають неприємні або болючі відчуття під час статевого акту, знижується лібідо, з’являється біль внизу живота, порушується ерекція та не тільки. Визначити причину проблеми допоможе ПСА аналіз, що передбачає дослідження крові.
Як правильно підготуватися до тесту
Щоб аналіз «Індекс здоров’я простати» показав правдивий результат, перед тестом потрібно дотримуватися кількох правил, зокрема, виключити несприятливі фактори, здатні вплинути на результати лабораторних досліджень.
Матеріал для дослідження — венозна кров.
Як правильно підготуватися до тесту:
- голодування (8-12 годин після їди);
- протягом дня унеможливити фізичні та емоційні навантаження, перегрівання та переохолодження, порушення сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген тощо), фізіотерапевтичні процедури, масаж, алкоголь і ліки (останні — лише за узгодженням із лікарем!);
- у разі неможливості відмови від приймання ліків необхідно повідомити про це під час оформлення замовлення в лабораторії;
- не паліть за годину до забору крові;
- до здачі тесту дозволяється випити невелику кількість води.
Результати досліджень дадуть змогу виявити запальні, проліферативні та ранні онкологічні процеси в передміхуровій залозі. Пройдіть обстеження в мережі лабораторних офісів CSD LAB, щоб подбати про своє здоров’я.