ПЛР. Вірус гепатиту C (HCV), генотипи 1, 2, 3
Вірусний гепатит C (ВГC) — це захворювання, спричинене РНК-вмісним вірусом, що відноситься до сімейства Flaviviridae. Особливістю вірусу є значна генетична мінливість, що визначає персистенцію вірусу, та превалювання хронічних форм гепатиту С.
Генотипування вірусу гепатиту С - дозволяє визначити клінічно значущі підтипи вірусу гепатиту С, оцінити прогноз перебігу захворювання, визначити оптимальний варіант лікування, передбачити резистентність до терапії.
Для чого призначають дослідження?
Для визначення генотипу та відповідної терапії.
Метод дослідження
Полімеразна ланцюгова реакція.
Біоматеріал дослідження
Кров (плазма)
Як правильно підготуватися до дослідження?
Натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин. За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!).
Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії. За годину перед забором крові не можна курити. У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води. Перед маніпуляційними процедурами слід прийняти зручну позу, розслабитися та заспокоїтись.
Можливо: Впродовж робочого дня. Перерва не менше 6 годин після їди (має бути виключена жирна їжа).
Що може впливати на результат?
Генотип вірусу гепатиту С іноді не виявляється при концентрації вірусу в крові менше ніж 1,25*10^3 МО/мл.
Синоніми
ПЛР. Вірус гепатиту C (HCV), генотипи 1, 2, 3.
Вирус гепатита С (ВГС).
Hepatitis C Virus (HCV) Genotyping, HCV Subtype.
Що означають результати? Референтні значення
При виявленні вказується генотип:
Результат | Значення |
Генотипи 1а, 1b | Дуже високий ризик хронізації інфекції та розвитку тяжких ускладнень. Необхідно лікування вищими дозами інтерферону протягом 48 тижнів. |
Генотипи 2, 3a | У більшості випадків протягом 24 тижнів досягається запланований терапевтичний ефект. |
Генотип 4 | Важче піддається лікуванню, вимагає доз препаратів, відмінних від застосовуваних при терапії генотипами 2 або 3. |
Референтні значення:
Виявлено
Не виявлено
Хто призначає дослідження?
Інфекціоніст, гепатолог.