Аналізи і ціни
Тропонін I, кількісне визначення
Код аналізу:
B201
Термін виконання:
24 години
Ціна
290 грн
Опис
Тропоніни - сімейство білків, які містяться в скелетних м'язах і серцевому м'язі - міокарді. Існує три типи тропоніна: тропонін С, тропонін I і тропонін Т. Всі разом вони беруть участь в скороченні м'язів. Тропонін I і тропонін T виявляються тільки в серцевому м'язі. Ці кардіоспеціфічні тропоніни (позначаються ще як сТнI і сТнТ) в нормі практично не містяться в крові. Коли відбувається пошкодження міокарда, серцеві тропоніни I і T в великих кількостях проникають в кровотік. Кількість потрапляння в кров тропонінів безпосередньо залежить від обсягу пошкодження міокарда. Найбільш чутливим і специфічним щодо пошкодження серцевого м'яза є тропонін I. Якщо у людини трапляється інфаркт міокарда, тобто загибель частини серцевого м'яза, то рівень тропонінів у крові підвищується через 3-4 години з моменту пошкодження і може залишатися підвищеним протягом 10-14 днів.
Для чого призначають дослідження?
- Аналіз на тропонін I найчастіше необхідний, щоб підтвердити або, навпаки, виключити інфаркт міокарда у пацієнтів з гострим болем у серці або іншими симптомами. Він зазвичай призначається разом з іншими маркерами ушкодження серцевого м'яза, такими як креатинкиназою МВ і міоглобіном. Проте тропонін I є "золотим стандартом" у визначенні інфаркту, так як він більш специфічний, ніж інші показники (які можуть підвищуватися ще й при пошкодженні скелетної мускулатури), і залишається підвищеним тривалий час.
- До того ж даний тест застосовують, щоб оцінити ступінь пошкодження серцевого м'яза, а також відрізнити біль в грудній клітині, викликану несерцевих причинами. Якщо людина відчувала біль або дискомфорт у грудній клітині, а також інші симптоми, пов'язані із загостренням ішемічної хвороби серця, і при цьому не було звернення до лікаря протягом декількох днів, а тропонін I все ще підвищений - значить, сталося пошкодження серцевого м'яза.
Метод дослідження
Кількісний імунохроматографічний метод
Біоматеріал дослідження
Кров (сироватка)
Як правильно підготуватися до дослідження?
- Натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин.
- За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!). Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії.
- За годину перед забором крові не можна палити.
- У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води.
- Перед маніпуляційними процедурами слід прийняти зручну позу, розслабитися та заспокоїтись.
Що може впливати на результат?
Тропонін I іноді підвищується після інтенсивного фізичного навантаження навіть у здорових людей.
Синоніми
Тропонін І Тн I, сТн I Tn I, cardiac-specific troponin I, cTn I
Що означають результати? Референтні значення
Зазвичай рівень тропоніну I в крові настільки низький, що не може бути виміряним. Тому навіть невелике підвищення може свідчити про пошкодження серця. Значно підвищений рівень тропоніну I з дуже високою ймовірністю свідчить про інфаркт міокарда або інше пошкодження серця. Якщо у людини, що страждає стенокардією або пред'являє скарги на біль в серці, рівень тропоніну I не підвищений, то це виключає ймовірність пошкодження у нього серця. Причини підвищення рівня тропоніну I в крові Основна причина підвищення концентрації тропоніну I - загибель клітин серцевого м'яза, що найчастіше буває при інфаркті міокарда. Після інфаркту рівень тропоніну I залишається підвищеним ще протягом 10-14 днів. Набагато рідше тропонін I може підвищуватися внаслідок наступних причин.
- Міокардит - інфекційне запалення серцевого м'яза
- Перикардит - запалення оболонок серця.
- Тромбоемболія легеневої артерії - закупорка легеневої артерії згустком крові, що призводить до обмеження кровотоку в зоні легені.
- Травма серця, в тому числі хірургічна.
Референтні значення:
0.0-0.8 нг/мл
Хто призначає дослідження?
Лікар загальної практики, терапевт, кардіолог.
Де здати аналізи?