Сечова кислота (добова сеча)
Зміст сечової кислоти в сечі тісно пов'язане з раціоном харчування (співвідношення пуринів, вуглеводів і жирів в їжі), функціонуванням нирок, характером метаболізму нуклеотидів, медикаментозною терапією та ін. Приблизно 70% загальної кількості сечової кислоти в організмі виводиться з сечею. Кліренс сечової кислоти становить 10% від відфільтрованої кількості. Ниркова екскреція сечової кислоти є похідним відфільтрованої кількості, яка майже повністю реабсорбується в проксимальних канальцях і секреції і реабсорбції в дистальному канальці.
Показання:
- Для оцінки метаболізму сечової кислоти.
- Для виявлення порушень, що впливають на вироблення сечової кислоти.
- Для визначення ступеня тяжкості ураження нирок.
- При підозрі на дефіцит фолієвої кислоти.
Підготовка до здачі аналізу:
Добову сечу збирають протягом 24 годин, дотримуючись звичайного питного режиму. Ранкову порцію сечі збирають в унітаз. Всю наступну сечу, включаючи ранкову порцію на наступний день, збирають в чистий контейнер для збору сечі об'ємом 2-3 літри. Для збору добової сечі використовуйте сухий чистий контейнер, бажано з темного скла або після збору біоматеріалу помістіть його в темний пакет. Зберігати ємність з сечею потрібно в прохолодному місці при температурі +2 – +8 С, не допускаючи його замерзання.
Після збору ретельно перемішайте сечу, виміряйте загальну кількість
виділеної за добу сечі і зафіксуйте, після чого налийте 100 - 150 мл загального
обсягу в чистий, сухий, стерильний одноразовий контейнер для сечі.
Можливість додаткового замовлення:
- Повторне замовлення неможливе.
Обладнання:
- Beckman Coulter AU480.
Референсні значення:
- 1488,0-4463 мкмоль/добу.
Хто призначає дослідження:
- терапевт
- ревматолог
- гінеколог
- гепатолог
- онколог
- нефролог
Синоніми:
Пурин, продукт метаболізму пуринової основи, тригідроксипурин, пурин-2,6,8-тріон, продукт пуриново-основного метаболізму, тригідроксипурин, 2,6,8-триоксипурин, гетероциклічна сечовина, сечова кислота, UA, сеча А.