Комплекс № 112 "Здорова шкіра" (ЗАК+ШОЕ, ТТГ, андростендіола глюкуронід, 17-оксипрогестерон, дегідроепіандростерон-сульфат, тестостерон загальний, Вітамін D (25-гідроксивітамін D, 25-(OH) D), кліщі роду демодекс, аналіз калу на кишкові паразити (Parasep) \ N
Комплексне дослідження спрямоване на пошук причин, що призводять до змін шкіри (наявність почервоніння, запалень, жирного блиску, лущення, висипів на кшталт акне, себорейного дерматиту тощо), і пошук причин випадіння волосся або його надмірного росту.
До змін шкіри найчастіше призводять:
- зміни гормонального фону (тому комплекс містить головні маркери роботи щитоподібної залози, репродуктивної системи та надниркових залоз);
- недостатність вітаміну D;
- наявність паразитів (у цьому комплексі визначення наявності кліщів роду демодекс і кишкових паразитів).
Оскільки причин погіршення стану шкірного покриву може бути безліч, визначити їх у кожному конкретному випадку допомагають аналізи у разі проблем за шкірою. Вони передбачають комплекс лабораторних досліджень, що дають змогу оцінити стан дерми та всього організму.
Серед причин появи проблем може бути схильність до різних шкірних захворювань, а також схильність до алергічних реакцій на ті чи інші речовини. Провокує виникнення акне і порушення мікрофлори кишківника, тому аналізи для виявлення причини прищів включають дослідження калу.
Показники та інтерпретація результатів
До комплексу входить визначення таких показників, як:
- ЗАК+ШОЕ (загальний аналіз крові з визначенням швидкості осідання еритроцитів);
- ТТГ (тиреотропний гормон);
- андростендіолу глюкуронід;
- 17-оксипрогестерон;
- дегідроепіандростерон-сульфат;
- тестостерон загальний;
- 25-гідроксивітамін D;
- кліщі роду демодекс;
- аналіз калу на кишкових паразитів (Parasep).
Загальний аналіз крові у випадках акне та інших проблем з дермою допомагає оцінити стан організму та зрозуміти, чи є в ньому запальні процеси. А провести повний чекап дозволяють комплексні аналізи, що включають пакет лабораторних досліджень різних напрямків. Завдяки цьому можна виявити хвороби на початкових стадіях і запобігти їхньому розвитку.
Аналіз на тестостерон допомагає визначити його рівень в організмі. Це важливо, оскільки високий показник цього гормону — одна з причин погіршення стану шкіри та появи на ній прищів.
Частиною дослідження шкірних проблем є аналіз на наявність кліща Demodex, що спричиняє запальні процеси. Біоматеріалом для дослідження можуть бути як волоски брів і вій, так і вміст запалених вузликів, що з’явилися на поверхні дерми (папул), або її зразки, для отримання яких роблять епітеліальний зішкріб.
Інтерпретація показника 25-гідроксивітамін D дає змогу визначити рівень вмісту вітаміну D. Його дефіцит може негативно впливати на стан шкірного покриву, тому такий аналіз входить до комплексу досліджень «Здорова шкіра». З цієї ж причини до переліку включено аналіз ТТГ, за допомогою якого оцінюють роботу щитоподібної залози.
Коли та навіщо призначають аналіз
Комплекс досліджень лікар може призначити:
- за підозри на наявність змін гормонального фону (роботи щитоподібної залози, надниркових залоз, статевих залоз);
- у комплексному обстеженні з появою змін шкіри (наявність почервоніння, запалень, жирного блиску, лущення, висипів на кшталт акне, себорейного дерматиту тощо) та пошуку причин випадіння волосся або його надмірного росту.
Також це допомагає розібратися, які захворювання або зміни в роботі організму призвели до погіршення стану шкіри. Серед них:
- алергія;
- стан печінки та жовчного міхура;
- інфекційні процеси;
- цукровий діабет.
Ці та інші хвороби впливають на шкірні покриви людини. Тому своєчасна діагностика і правильна постановка діагнозу, якій сприяє комплексне дослідження, допомагають поліпшити стан шкіри, а в результаті — позбутися акне, почервоніння та інших неприємних і болісних явищ.
Матеріал для дослідження
Біологічний матеріал:
- венозна кров (сироватка);
- кал (на визначення кишкових паразитів);
- брови;
- вії;
- вміст папул;
- епітеліальний зішкріб (для визначення наявності кліщів роду демодекс).
Такий багатоаспектний збір даних дає змогу підвищити вірогідність результатів та ефективність подальшого лікування.
Правила підготовки до аналізу
Підготовка до аналізу (якщо інше не вказано лікарем):
- натщесерце (8-12 годин голодування);
- допускається вживання невеликої кількості питної води;
- перед забором венозної крові слід уникати фізичних та емоційних навантажень, інвазивних діагностичних обстежень, вживання алкоголю, паління та інших чинників;
- приймання медикаментів або їх виключення перед забором крові узгоджується з лікарем;
- для забору матеріалу на наявність кліщів роду демодекс — припинити використання будь-яких косметичних засобів для догляду за шкірою обличчя (крем, мило, лосьйони та ін.), місцевих лікарських препаратів за 3 доби до взяття зразків на демодекс;
- у день обстеження не вмиватися;
- кал на кишкові паразити — фекалії (10-20 г не менше ніж із трьох місць) збирають лопаткою в пластикову тару після акту дефекації;
- контейнер потрібно доставити в лабораторію не пізніше 2-4 годин (максимальний термін — 24 години за температури +2-8 °C);
- якщо на момент обстеження ви приймаєте будь-які медикаменти, необхідно про це повідомити під час оформлення замовлення в лабораторії.
Медична лабораторія CSD LAB пропонує сучасний підхід до діагностики шкірних захворювань, забезпечуючи точне визначення причин їх виникнення та високу надійність результатів досліджень.