Аналізи і ціни
Визначення рівня специфічних Ig E до екстракту алергенів пилку берези (ImmunoCAP)/ t3-Common silver birch \ N
Код аналізу:
B408
Досліджуваний біоматеріал:
Венозна кров (сироватка)
Метод дослідження:
Імунофлюоресцентний аналіз (ImmunoCAP)
Термін виконання:
28 робочих днів
Ціна
1 500 грн
Опис
Алергія на пилок дерев найчастіше пов’язана із сенсибілізацією до пилку дерев з порядку Букоцвітів. В нього входять такі родини як Березові, Букові, Горіхові та інші.
Класичними представниками їх є береза, вільха, ліщина, дуб, граб, бук та інші. Через високий рівень перехресної реактивності (схожість будови алергенних молекул - гомологічність), алергічна реакція може виникати й на пилок інших представників.
Береза є основним представником родини Березових. Широка розповсюдженість на території Європи та високий рівень сенсибілізації до її алергенів робить визначення Ig E до алергенів пилку берези важливим діагностичним маркером в обстеженні пацієнтів з алергічними проявами.
Симптоматично алергія на пилок берези може проявлятися у вигляді риніту, закладеності носа, свербежі очей, сльозотечі, кашлю (в період пилкування листяних дерев), та/або відчутті «лоскоту» в горлі під час вживання таких продуктів як яблука, персики, вишні, горіхи, селера та інші (через перехресну реактивність).
Пік пилкування берези припадає на квітень. Через високу перехресну реактивність між пилком листяних дерев та залежно від погодних умов симптоми можуть виникати з початку березня і тривати до першої половини травня.
Коли призначають дослідження?
Аналіз може бути призначено:
1. У складі діагностики алергічних захворювань (алергічні риніт та кон’юнктивіт (особливо сезонні), бронхіальна астма, кропив’янка, харчова алергія, атопічний дерматит та інші).
2. З метою підтвердження сенсибілізації до алергенів пилку берези та визначення її рівня.
Метод дослідження:
Імунофлюоресцентний аналіз (ImmunoCAP)
Біологічний матеріал:
Венозна кров (сироватка)
Підготовка до аналізу (якщо інше не зазначено лікарем):
Натщесерце (8-12 годин голодування).
Можливо голодування впродовж 3-х годин до забору крові (для дітей раннього віку). Допускається вживання невеликої кількості питної води.
Перед забором венозної крові варто уникати фізичних та емоційних навантажень, інвазивних діагностичних обстежень, вживання алкоголю, куріння та інших факторів.
Можливе проведення обстеження на фоні прийому антигістамінних препаратів.
Прийом медикаментів або їх виключення перед забором крові узгоджується з лікуючим лікарем!
Що означають результати?
Позитивний результат свідчить про наявність сенсибілізації до алергенів пилку берези (екстракт).
Негативний результат може означати відсутність сенсибілізації до алергенів пилку берези (екстракт).
Також зниження показника або негативний результат можуть бути на фоні тривалого обмеження контакту з алергеном або при проведенні курсу десенсибілізації.
Важливо! Негативний результат не виключає остаточно наявність алергічного захворювання (через можливу наявність локального еозинофільного риніту, сенсибілізації до інших алергенів тощо), результат аналізу оцінюється сумісно з клінічною картиною лікарем.
Де здати аналізи?