Аналіз калу на кишкові паразити (Parasep)
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляє: щорічно гельмінтами заражається приблизно кожен другий житель планети. Водночас багато хто про це навіть не підозрює. Гельмінти та найпростіші можуть перебувати в організмі роками – спричиняти хронічні хвороби, погіршувати загальне самопочуття і знижувати якість життя.
Саме цьому важливо періодично здавати аналізи на глистів. У цьому допоможе метод концентрування Parasep – сучасний спосіб діагностування, який пропонує мережа лабораторій CSD LAB.
Навіщо робити аналіз на наявність кишкових паразитів?
Є два види кишкових паразитів: гельмінти (до цієї категорії належать аскариди, гострики й інші, менш розповсюджені види) і найпростіші (лямблії та амеби). Потрапляючи до організму людини, вони можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров’я. Серед основних симптомів зараження:
- розлади травлення – часті діареї або біль у животі;
- хронічна втома та слабкість, не пов’язані з навантаженнями чи іншими чинниками;
- алергічні реакції, шкірні висипи;
- стрімка втрата ваги в поєднанні зі збереження апетиту.
Якщо своєчасно не діагностувати й не лікувати інфекцію, можуть початися ускладнення. Серед них – анемія, гострий дефіцит поживних речовин, порушення вегетативної нервової системи й навіть пошкодження внутрішніх органів.
Регулярні аналізи кала на паразитів особливо важливі для людей, які належать до групи ризику. Це діти, люди, які часто контактують із тваринами або мають домашніх улюбленців, а також працівники харчової промисловості.
Що таке метод Parasep та його переваги?
Одним із найсучасніших способів діагностики кишкових паразитів є аналіз на глисти за допомогою метода Parasep. Його засновано на концентруванні зразків: спеціальна система фільтрації відділяє яйця, личинки та дорослі особини від забруднення. У цьому й полягає головна перевага метода, оскільки він гарантує знахідку навіть мінімальної кількості яєць гельмінтів і цист найпростіших.
Відрізняється дослідження і зручністю. Використання одноразових фільтрів знижує ризик забруднення зразків і пришвидшує процес, а повністю герметична система виключає контакт персоналу з біоматеріалом.
Як проводять аналіз калу на кишкові паразити методом Parasep?
Аналізи калу на глисти Parasep проводять у кілька етапів. Процес має такий вигляд:
- Збір зразків – пацієнт самостійно збирає невелику кількість кала в стерильний контейнер.
- Підготовка в лабораторії – до проби додають спеціальний розчин, який розм’якшує біоматеріал і полегшує фільтрацію.
- Фільтрація – пробірка Parasep оснащена вбудованим фільтром, який розділяє паразитів від непотрібних компонентів.
- Центрифугування – цей крок потрібний для осадження паразитів у пробірці.
- Мікроскопічне дослідження – концентрований осад перевіряють із метою виявлення яєць гельмінтів, цист та інших форм паразитів.
Важливо зазначити, що аналізи на яйцеглист потребують дотримання рекомендацій із підготовки зразка. Саме тому лікарі рекомендують пацієнтам не приймати проносне чи інші подібні препарати щонайменше за 3 дні до здачі зразка. Також необхідно виключити ректальні свічки.
Розшифровка результатів
Аналізи кала на яйцеглист мають усього два варіанти інтерпретації: негативний і позитивний. У першому випадку паразитів у калі не знайдено. Але варто розуміти, що фахівець може призначити вам повторні дослідження, якщо симптоми зараження збереглися – це допоможе виключити хибнонегативний результат.
Якщо результат позитивний, у біоматеріалі знайшли яйця гельмінтів, цисти найпростіших або їхні фрагменти. У такому випадку може бути призначений аскаридоз аналіз – він дає змогу виявити конкретні види глистів для призначення ефективного лікування.
Пам’ятайте: призначити і проводити обстеження, розшифровувати результати та вибирати методи терапії можуть лише лікарі й лаборанти. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Якщо вам потрібно перевірити кал методом Парасепт, надійним помічником у цьому питанні стане мережа лабораторій CSD LAB. Ми гарантуємо високу точність результатів, швидкість і зручність, адже отримати висновок можна онлайн в особистому кабінеті.