Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Як дізнатися, на що алергія, і як визначити за аналізом крові

Як дізнатися, на що алергія, і як визначити за аналізом крові
8 травня 2025
Як дізнатися, на що алергія, і як визначити за аналізом крові

Алергічна реакція виникає, коли організм (а точніше – імунна система) помилково сприймає цілком безпечну речовину як небезпечну і починає з нею боротися. Специфічна імунна відповідь, тобто реакція на алерген, може проявлятися різними симптомами: розладом травлення, подразненням, свербежем шкіри, набряком, сльозотечею, закладеністю носа.

Сучасні методи лабораторної діагностики дозволяють із високою точністю визначати речовини, що викликають алергію у конкретної людини.

Що таке лабораторний чекап контролю алергії і навіщо він потрібен?

Лабораторний check-up на алергени — це комплексний аналіз, мета якого виявити чутливість організму до різних алергенів. Це можуть бути харчові продукти, шерсть тварин, пилок рослин, пилові кліщі та деякі інші речовини.

Розуміння того, що саме викликає алергічну реакцію, дозволяє людині уникати контакту з небезпечними для себе речовинами, а також підібрати оптимальну схему терапії.

Які аналізи варто здати при алергії?

Можливості сучасної лабораторної діагностики дозволяють робити високоточні аналізи при алергії, використовуючи для дослідження невелику кількість крові. Щоб ще більше спростити процедуру для клієнта і водночас зробити аналіз максимально інформативним, у лабораторіях застосовують комплексний тест на алергію.

Здавши одного разу кров, клієнт отримує діагностику одразу за кількома параметрами. До комплексного тесту можуть входити такі аналізи:

  1. Загальний аналіз крові — цей аналіз вважається базовим для комплексної діагностики стану здоров'я, зокрема для оцінки роботи імунної системи. Лейкоцитарна формула дозволяє виявити запальні та алергічні реакції. А показники ШОЕ є неспецифічним маркером інфекційних, автоімунних, запальних та онкологічних захворювань.
  2. Загальний IgE — імуноглобулін Е — це класичний маркер алергії. Підвищений вміст цієї речовини в сироватці крові може вказувати на патології імунної системи, схильність до алергічних реакцій, інфікування паразитами.
  3. Катионний протеїн еозинофілів — цей лабораторний тест використовується для діагностики та оцінки тяжкості захворювань, таких як атопічний дерматит, бронхіальна астма, алергічний риніт, харчова алергія.

Цієї панелі достатньо, щоб з упевненістю сказати, чи є у людини алергія, і за потреби порекомендувати додаткові обстеження.

Коли варто здати тест на алергію?

Здача крові на алергію за допомогою комплексного чекапу корисна дорослим і дітям, у яких спостерігаються:

  • свербіж, набряк, задишка;
  • хронічна закладеність носа або нежить;
  • дерматити;
  • симптоми харчової або медикаментозної алергії;
  • реакції на пил, шерсть тварин.

Чекап можна здавати за призначенням лікаря за наявності відповідної симптоматики, а також із профілактичною метою для виключення алергії і підтвердження адекватної відповіді імунної системи.

Підготовка до здачі крові на алергію

Щоб аналіз крові на алергію був інформативним, а показники не спотворилися під впливом різних чинників, до дослідження важливо правильно підготуватися:

  • Здавати біоматеріал натще.
  • Перед забором крові не палити.
  • Напередодні діагностики відмовитися від продуктів, які є потенційними алергенами, а також від жирної їжі.
  • Не приймати ліки, які можуть викликати хибний результат аналізу.

Розуміння того, які речовини є для вас алергенами, дозволяє уникати їх, а отже, захищати себе від неприємних симптомів і небезпечних для життя реакцій, таких як анафілактичний шок.

Інші статті на тему
Алергія
B265

ALEX2 – алерготест (Загальний IgE + специфічні IgE до 295 алергенів)

5 800 грн