Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

«Жіночий сheck-up: практичні кейси": у Києві відбулася науково-практична конференція, присвячена скринінгу раку шийки матки

02.11.2019

29 листопада 2016 року за ініціативи Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care» у Києві відбулася всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Жіночий Check-Up: практичні кейси», присвячена темі скринінгу раку шийки матки.

«Жіночий сheck-up: практичні кейси": у Києві відбулася науково-практична конференція, присвячена скринінгу раку шийки матки

29 листопада 2016 року за ініціативи Патоморфологічної лабораторії «CSD Health Care» у Києві відбулася всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Жіночий Check-Up: практичні кейси», присвячена темі скринінгу раку шийки матки.

Захід пройшов за сприяння партнерів - лабораторії «Biopticka Laborator» (Чеська Республіка), медичного центру «Мати і дитя», Клініки Ізраїльської Онкології «LISOD», Спеціалізованого мамологічного центру, ТОВ «Універсальна агенція “ПРО-ФАРМА” та інформаційної підтримки міжнародних науково-практичних журналів “Репродуктивне здоров'я” та “Євразійський онкологічний журнал”.

Вперше в такому масштабі конференція зібрала понад 300 практикуючих лікарів акушерів-гінекологів з різних регіонів України. Учасники змогли почути унікальні доповіді найкращих спікерів у галузі патоморфології, цитології, онкогінекології, репродуктології, що стосуються теми раннього виявлення, діагностики, лікування та профілактики передракових станів і раку шийки матки, отримати нові знання та слушні поради, ознайомиться з міжнародним досвідом.

Відкрив захід почесний гість конференції, засновник однієї з наймасштабніших європейських цитологічних лабораторій «Biopticka Laborator» (Чехія), доктор медичних наук, професор М. Міхал. Він поділився історією створення та особливостями роботи лабораторії, а також досвідом морфологічної діагностики та інтерпретації деяких інвазивних змін, що часто зустрічаються, в ендоцервіксі, цікавими випадками з практики.

Продовжила програму конференції директорка медичного центру «Мати і дитя» Наталія Данкович. У своєму виступі вона розповіла про вплив патологічних змін шийки матки на репродуктивну функцію жінок і важливість програм регулярного скринінгу в контексті лікування безпліддя. Вона підкреслила роль лікарів-гінекологів та репродуктологів у правильній побудові алгоритму обстеження жінки.

Наступна доповідачка, завідувачка цитологічного відділу Патоморфологічної лабораторії «СSD Health Care», лікарка-цитопатологиня, заступниця Голови ГО «Українська асоціація цитопатологів» Павлина Боцюн звернула увагу присутніх на основу цервікального скринінгу - ПАП-тест, його значення і роль у практиці лікарів-гінекологів. Вона закликала до правильного забору гінекологічного матеріалу, наголосивши на тому, що саме якісний забір мазків поряд із правильною підготовкою пацієнтки та правильним фарбуванням препаратів - запорука ефективного результату ПАП-тесту. Також цитопатолог наголосила у своїй доповіді на важливості застосування ко-тестування (спільне проведення ПАП і ВПЛ-тестування) для більшої ефективності виявлення передракових станів.

Заклик до правильного забору гінекологічного матеріалу став лейтмотивом більшості виступів. Зокрема, на цьому наголосили у своїх доповідях головний лікар МЦ «Верум» Олександр Попков та завідувачка гінекологічного відділення МЦ «Мати і дитя» Вікторія Каверіна, які поділилися практичним досвідом тактики лікарів-гінекологів за різних ПАП-висновків, у різних вікових та клінічних групах жінок.

Багато важливої та цікавої інформації під час конференції також прозвучало з приводу ВПЛ-скринінгу. Уперше широко і більш детально лікарі змогли дізнатися про особливості та переваги Digene-тесту - першого валідованого і схваленого в США, широко застосовуваного в Європі і такого, що поступово входить в українську клінічну практику, ВПЛ-тесту: цьому була присвячена доповідь завідувача відділом молекулярної патології та генетики Патоморфологічної лабораторії «СSD Health Care» Дмитра Шапочки.

Про метилювання ДНК вірусу папіломи людини розповіла у своєму виступі молекулярна біологиня лабораторії «Biopticka Laborator» Яна Кашпіркова.

Погляд на проблему вакцинації від ВПЛ-інфекції надала головна лікарка клініки Ізраїльської онкології «LISOD», д.м.н., онкогінеколог Алла Вінницька, розповівши про досвід застосування програм вакцинації від ВПЛ у практиці клініки. Також вона поділилася сучасними підходами до ведення та лікування пацієнток з важкими дисплазіями шийки матки.

Серед завершальних була доповідь завідувачки патоморфологічним відділом Патоморфологічної лабораторії «СSD Health Care», членкині Європейського товариства патологів Олени Кошик про особливості патогістологічного дослідження дисплазії шийки матки з використанням комплексу імуногістохімічних маркерів p16 і КІ-67 для об'єктивної оцінки ступеня дисплазії.

Як організатор конференції Патоморфологічна лабораторія «CSD Health Care» щиро дякує партнерам заходу, а також усім учасникам за виявлений інтерес і високу оцінку заходу.

Присутні лікарі високо оцінили рівень конференції і за змістом, і за фаховою значущістю, про що свідчать отримані слова подяки від представників багатьох державних і приватних установ.

Більше фото з заходу дивіться на нашому сайті в розділі «Фотогалерея».

Останні новини
CSD LAB допомогла підготувати українську команду школярів до Biology International Olympiad
25 червня 2025
CSD LAB допомогла підготувати українську команду школярів до Biology International Olympiad
На базі CSD LAB відбулася практична частина підготовки української команди до Міжнародної олімпіади з біології.
CSD LAB — серед учасників і донорів маршу на підтримку українських ветеранів
21 червня 2025
CSD LAB — серед учасників і донорів маршу на підтримку українських ветеранів
Мережа медичних лабораторій CSD LAB підтримала благодійну ходу на честь українських захисників.
Постраждав центральний офіс CSD LAB!
23 червня 2025
Постраждав центральний офіс CSD LAB!