Безкоштовно з усіх номерів

для клієнтів
для клієнтів НСЗУ
Пошук
Меню

Команда CSD LAB представила сучасні підходи до скринінгу раку шийки матки

24.11.2025

Наші фахівці відвідали тематичний форум та обмінялися досвідом із колегами з України, США й Туреччини.

Команда CSD LAB представила сучасні підходи до скринінгу раку шийки матки

21-22 листопада у Києві відбувся IX Всеукраїнський форум “VAGINA, CERVIX, UTERUS: інфекція, запалення, неоплазія”. Це один із ключових фахових майданчиків, присвячених діагностиці та лікуванню захворювань жіночих статевих органів.

На форумі зі спільною доповіддю “Сучасна стратегія скринінгу раку шийки матки в Україні” виступили фахівці CSD LAB — завідувачка лабораторії цитоморфології Павліна Боцюн і завідувач відділу молекулярної діагностики інфекцій Юрій Сава. Експерти розповіли не лише про актуальні підходи до скринінгу, а й висвітлили результати багаторічної роботи CSD LAB у цьому напрямку, опираючись на статистику досліджень за 2024 рік.

Зокрема, Павліна Боцюн і Юрій Сава акцентували увагу на важливості переходу від класичного ПАП-тесту до ко-тестування для комплексної діагностики цього захворювання.

Ко-тестування поєднує ПАП-тест методом рідинної цитології та ВПЛ-діагностику. Високочутливе ВПЛ-тестування на онкогенні типи в нашій лабораторії відбувається на сертифікованому FDA обладнанні. Під час виконання цитологічних досліджень також забезпечується відповідність міжнародним стандартами якості. Комбінація цих діагностичних методів наразі демонструє найвищу ефективність у ранньому виявленні передракових змін і тому є рекомендованим алгоритмом провідних світових організацій для попередження раку шийки матки.

Таким чином, завдяки участі у форумі, команда CSD LAB долучилася до формування об’єднаної професійної позиції щодо подальшої модернізації скринінгу раку шийки матки в Україні.

Останні новини
Графік вебінарів освітнього проєкту «Академія експертних знань»
13 липня 2026
Графік вебінарів освітнього проєкту «Академія експертних знань»
Шановні колеги!Запрошуємо вас приєднатися до масштабного освітнього проєкту «Академія експертних знань» від CSD LAB.
CSD LAB на варті здоров’я нації: розвиваємо медицину майбутнього в Чернігові!
10 квітня 2026
CSD LAB на варті здоров’я нації: розвиваємо медицину майбутнього в Чернігові!
10 квітня 2026 року Чернігів став центром професійного медичного діалогу під час науково-практичної конференції «Інтеграція сімейної медицини та спеці
Експерти CSD LAB — ментори Кемпу молекулярної патології
20 лютого 2026
Експерти CSD LAB — ментори Кемпу молекулярної патології
Команда лабораторії долучається до проведення освітнього заходу для студентів-медиків.