Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Рак шийки матки: як своєчасна діагностика може врятувати життя

19.01.2021

Поки соціальні мережі переповнені хвилями інформації щодо COVID-19, ми закликаємо вас не забувати про базові потреби організму та планову перевірку здоров’я.

Рак не спить! Відтермінування регулярних медичних обстежень в умовах локдауну, на жаль, може призвести до запізнілої діагностики раку.

Це в першу чергу стосується раку шийки матки (РШМ). І не тільки тому, що РШМ посідає 4 місце серед найбільш поширених видів раку у жінок в усьому світі. А тому, що прості профілактичні дії можуть запобігти розвитку цієї страшної хвороби.

Кілька фактів про рак шийки матки від Всесвітньої організації охорони здоров’я:

  • В більшості випадків (99%) РШМ пов’язаний з інфікуванням високоонкогенними штамами вірусу папіломи людини (ВПЛ).

  • ВПЛ – дуже розповсюджений вірус, який передається статевим шляхом.

  • В більшості випадків інфікування ВПЛ завершується спонтанно і без симптомів, проте персистенція інфекції може викликати розвиток РШМ у жінок.

  • Ефективна первинна профілактика (ВПЛ-вакцинація) і вторинна превенція (скринінг, спрямований на раннє виявлення передракових станів) запобігає розвитку РШМ у більшості випадків.

  • При своєчасній діагностиці, РШМ успішно лікується. Проте затримка в діагнозі може коштувати життя.

У серпні 2020 року Всесвітня асамблея охорони здоров’я ухвалила резолюцію, яка закликає ліквідувати рак шийки матки. І вже в листопаді того ж року, ВООЗ офіційно затвердила та розпочала стратегію боротьби з РШМ.

І хоча через пандемію захід проводиться віртуально, численні країни світу активно його підтримують та спонсорують. Однак, зробити свій внесок може кожен з нас, дбаючи про власне здоров’я.

Як же запобігти розвитку раку шийки матки?

Сучасна світова практика свідчить, що кращим рішенням, яке може захистити або попередити РШМ, наразі є вакцинація від ВПЛ та цервікальний скринінг! Це може бути тест на вірус папіломи людини, цитологічний скринінг або їх комбінація. Головне, зробити правильний вибір, і якщо тестуватися на ВПЛ – то тільки тест-системами, затвердженими FDA. Коли мова йде про цитологічний скринінг, то це має бути виключно ПАП-тест з коректною інтерпретацією за системою Bethesda! Тому лікарі та пацієнти з усіх куточків України довіряють своє здоров’я Медичній лабораторії CSD.

Пам’ятайте, що своєчасна і точна перевірка стану здоров’я може зберегти життя!

Останні новини
11 січня 2022
Вітаємо CSD на Дарниці
Добре, коли улюблена лабораторія стає ще ближчою!
11 січня 2022
Запрошуємо на чергову лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика»
У четвер, 13 січня, о 17:00 запрошуємо на першу в 2022 році лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика» в Головному лабораторному офіс
11 січня 2022
Вітаємо CSD в Одесі!
Команда CSD активно працює над проведенням лабораторних аналізів та розширює мережу для вашої зручності.