Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Наївні питання про аналізи

16.08.2021

Точність результату кожного дослідження залежить не лише від обладнання та реактивів, а й від правильності забору біоматеріалу та підготовки до аналізу.

Тож розбираємося разом у правилах та заборонах.

Аналізи - вранці

Наш організм має свої добові біоритми. Наприклад, увечері кортизол виробляється активно, а вранці його концентрація в крові мінімальна. Те ж стосується інших гормонів та показників біохімії крові. Тому лікарі прийняли за норму ранкові значення здорової людини. А значить - здавати аналізи для точного результату варто вранці.

Чому не можна снідати?

Можна! Але не завжди. Після сніданку антитіла в крові не з'являться, і група крові не зміниться. Якщо ж ви досліджуєте гормони або біохімію крові - поїсти можна не пізніше ніж за 8 годин до здачі аналізу.

Не вживайте алкоголь

Спиртні напої впливають на основні метаболічні процеси та викликають зневоднення організму. Тому вживання алкоголю напередодні гормональних та біохімічних аналізів, і досліджень гемостазу зробить результат невірним.

Чому не можна курити?

Нікотин потрапляє в легені і разом з кров'ю потрапляє в наднирники, де відбувається основний синтез гормонів. Тому, щоб аналізи були точними, перед здачею крові не паліть хоча б кілька годин.

Не займайтесь спортом!

В процесі тренувань змінюється водний баланс, рівень глюкози та інші показники крові. Тож фізичні навантаження варто відкласти.
Це загальні правила, які можуть мати виключення чи доповнення. Тож перед здачею аналізів проконсультуйтесь з вашим лікарем або дізнайтесь про підготовку до дослідження в контакт-центрі CSD за номером 0 800 33 00 75 (цілодобово).

Останні новини
22 вересня 2021
Гемоглобін та анемія
Низький гемоглобін, недокрів'я, анемія - це все назви одного захворювання, при якому в крові людини зменшується число червоних кров'яних тілець.
21 вересня 2021
Чому підвищується білірубін? 
Білірубін в організмі людини міститься в крові та в жовчі.
17 вересня 2021
Вітаємо CSD в Броварах
Святкуємо відкриття нового лабораторного офісу CSD в Броварах за адресою: вул. Марії Лагунової, 4Б.