Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Наївні питання про аналізи

16.08.2021

Точність результату кожного дослідження залежить не лише від обладнання та реактивів, а й від правильності забору біоматеріалу та підготовки до аналізу.

Тож розбираємося разом у правилах та заборонах.

Аналізи - вранці

Наш організм має свої добові біоритми. Наприклад, увечері кортизол виробляється активно, а вранці його концентрація в крові мінімальна. Те ж стосується інших гормонів та показників біохімії крові. Тому лікарі прийняли за норму ранкові значення здорової людини. А значить - здавати аналізи для точного результату варто вранці.

Чому не можна снідати?

Можна! Але не завжди. Після сніданку антитіла в крові не з'являться, і група крові не зміниться. Якщо ж ви досліджуєте гормони або біохімію крові - поїсти можна не пізніше ніж за 8 годин до здачі аналізу.

Не вживайте алкоголь

Спиртні напої впливають на основні метаболічні процеси та викликають зневоднення організму. Тому вживання алкоголю напередодні гормональних та біохімічних аналізів, і досліджень гемостазу зробить результат невірним.

Чому не можна курити?

Нікотин потрапляє в легені і разом з кров'ю потрапляє в наднирники, де відбувається основний синтез гормонів. Тому, щоб аналізи були точними, перед здачею крові не паліть хоча б кілька годин.

Не займайтесь спортом!

В процесі тренувань змінюється водний баланс, рівень глюкози та інші показники крові. Тож фізичні навантаження варто відкласти.
Це загальні правила, які можуть мати виключення чи доповнення. Тож перед здачею аналізів проконсультуйтесь з вашим лікарем або дізнайтесь про підготовку до дослідження в контакт-центрі CSD за номером 0 800 33 00 75 (цілодобово).

Останні новини
18 січня 2022
Вплив пандемії COVID-19 на практику цитопатології у пост-карантинний період: досвід CSD
Пандемія COVID-19 суттєво змінила наше звичне життя.
11 січня 2022
Вітаємо CSD на Дарниці
Добре, коли улюблена лабораторія стає ще ближчою!
11 січня 2022
Запрошуємо на чергову лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика»
У четвер, 13 січня, о 17:00 запрошуємо на першу в 2022 році лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика» в Головному лабораторному офіс