Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Благодійні програми для жінок з раком молочної залози доступні у Медичній лабораторії CSD

12.10.2022
Благодійні програми для жінок з раком молочної залози доступні у Медичній лабораторії CSD

Сьогодні українські пацієнтки потребують підтримки та допомоги як ніколи раніше. Кожна восьма жінка в Україні має ризик захворіти на рак молочної залози, а повномасштабна війна зробила діагностику й лікування важкодоступними.   

Міжнародна медична і фармацевтична спільнота та благодійні фонди продовжують підтримувати Україну та українських пацієнтів. Завдяки спільним зусиллям з’являються нові можливості для тих, хто потребує допомоги в забезпеченні якісної та вчасної патоморфологічної й молекулярної діагностики. 

За підтримки партнерів Медична лабораторія CSD робить доступними на безоплатній основі наступні дослідження:  
 

  1. Безкоштовне дослідження зразків трепан-біопсії молочної залози з подальшим імуногістохімічним тестуваннями ER, PR, HER-2 та Ki-67  

Персоналізація лікування пацієнтів з раком молочної залози грунтується на результатах гістологічного дослідження, зокрема трепан-біопсії молочної залози, та імуногістохімічного тестування з оцінкою експресії ER, PR, HER-2 та Ki-67. Результати цих досліджень дозволяють оцінити молекулярний підтип раку молочної залози та визначити найбільш ефективну тактику лікування.  

Дане дослідження рекомендовано наступним групам пацієнтів:  

  • пацієнтки з підозрою на рак молочної залози, яким проведено трепан-біопсію для встановлення діагнозу; 

  • пацієнтки, яким проведено трепан-біопсію при рецидиві захворювання, якщо необхідно визначити статус пухлини. 

Як отримати безкоштовне дослідження? 

Для того, щоб отримати безкоштовне дослідження зразків трепан-біопсії молочної залози з подальшим імуногістохімічним тестуваннями ER, PR, HER-2 та Ki-67 пацієнту необхідно звернутись до ГО Афіна. Жінки проти раку. Деталі за посиланням: https://bit.ly/3yxW7JM 

  1. Безкоштовне PD-L 1 тестування  для пацієнтів з тричі-негативним раком молочної залози 

Оцінка рівня експресії білку PD-L1 є потенційним біомаркером щодо відбору пацієнтів, які можуть отримати користь від  імунотерапії  при встановленому діагнозі - тричі негативний рак молочної залози.  

Що таке тричі-негативний рак молочної залози? 

Тричі-негативний РМЗ – це карцинома, що не експресує рецепторів до естрогену, прогестерону та білок HER/2-neu (рецептор до епідермального фактору росту). 

Що таке PD-L1? 

PD-L1 експресується на поверхні клітин пухлини, і є ключовим елементом механізмів уникнення імунної відповіді.  

PD-L1 - ліганд рецептору PD-1, що присутній на поверхні імунокомпетентних клітин (Т-лімфоцитів). При зв’язку ліганду з рецептором PD-L1 блокує активність Т-лімфоцитів, що робить пухлинні клітини «невидимими»  для імунної системи та захищає від знищенням, й пухлина продовжує свій ріст.   

Що таке імунотерапія? 

Імунотерапія – це окремий вид лікування, зокрема онкологічних хвороб, спрямований на реактивацію імунних клітин, що дозволяє власній імунній системі організму розпізнавати і знищувати пухлинні клітини. 

Одним з механізмів дії імунотерапевтичних препаратів є механізм блокування взаємодії  PD-1 з PD-L1 за умов , що дає змогу пацієнтам з великою кількістю ліганду PD-L1 зробити розмаскувати ракові клітини,  завдяки чому їх можуть розпізнати та винищити власні імунні клітин та стримати пухлинний ріст. 

 Як отримати безкоштовне дослідження?  

Для того, щоб отримати безкоштовне PD-L1-тестування пацієнту необхідно звернутись до будь-якого лабораторного офісу CSD або до контакт центру та мати при собі патоморфологічне заключення з проведеним  іммуногістохімічним дослідженням. Якщо в заключенні присутня інформація щодо наявності тричі-негативного раку молочної залози дослідження виконується безкоштовно.  

  1. Молекулярно-генетичне тестування на мутації BRCA1/2 методом NGS у пацієнтів з раком грудної залози (РГЗ) для оптимізації лікування та покращення результатів 
     

Одне з найнеобхідніших досліджень для пацієнтів з раком грудної залози – тестування на наявність мутацій у генах BRCA 1/2, особливо у випадку пацієнтів із HER2-негативним та тричі негативним підтипами раку грудної залози. 

Відповідно до протоколу Національної онкологічної мережі (National Comprehensive Cancer Network – NCCN), тестування на BRCA-мутації рекомендовано проводити   пацієнтам з РГЗ для визначення тактики подальшого лікування, адже саме інформація про наявність мутацій BRCA1/2 допомагає визначити групу пацієнтів, чутливих до таргетної терапії PARP-інгібіторами та хіміотерапії препаратами платини, а також хворих, для яких проведення органозберігаючих операцій є недоцільним навіть на ранніх стадіях.  

Важливо також пам’ятати, що спадкові мутації BRCA1/2 можуть успадковуватися від батьків дітьми, що значно підвищує ризик розвитку певних видів раку у носіїв мутацій. Тому, окрім додаткових опцій у лікуванні пацієнтів, позитивний BRCA-статус також дає додаткові можливості у профілактиці розвитку певних онкопатологій у їх родичів. 

Як отримати безкоштовне дослідження?  

Для того, щоб дізнатися у яких випадках потрібно пройти молекулярно-генетичне тестування на мутації BRCA1/2 методом NGS та отримати дане дослідження на безоплатній основі пацієнту необхідно звернутись до ГО Афіна. Жінки проти раку. Деталі за посиланням: https://bit.ly/3CPUoC3 

Останні новини
ДНК свободи, музики та турботи: CSD LAB на ATLAS FESTIVAL 2025!
14 липня 2025
ДНК свободи, музики та турботи: CSD LAB на ATLAS FESTIVAL 2025!
Здорова нація — сильна країна, а музика — у нашому ДНК.
CSD LAB допомогла підготувати українську команду школярів до Biology International Olympiad
25 червня 2025
CSD LAB допомогла підготувати українську команду школярів до Biology International Olympiad
На базі CSD LAB відбулася практична частина підготовки української команди до Міжнародної олімпіади з біології.
CSD LAB — серед учасників і донорів маршу на підтримку українських ветеранів
21 червня 2025
CSD LAB — серед учасників і донорів маршу на підтримку українських ветеранів
Мережа медичних лабораторій CSD LAB підтримала благодійну ходу на честь українських захисників.