Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Цифри здоров'я: тромбоцити

10.11.2022
Цифри здоров'я: тромбоцити

Тромбоцити - це найдрібніші елементи  крові, які виконують найважливішу функцію щодо попередження та зупинки кровотеч. При нестачі тромбоцитів у крові судини стають ламкими і легше кровоточать, а час кровотечі різко збільшується. 

Причиною зниження  тромбоцитів (тромбоцитопенії) може бути безконтрольний прийом лікарських препаратів, носові кровотечі, затяжні менструації, вірусний гепатит, інтоксикації, дефіцит вітаміну В12, спадкові захворювання  та інші.


Варто наголосити, що при значних крововтратах кількість тромбоцитів не зменшується, а збільшується. Завдяки цьому організм намагається максимально компенсувати втрати крові. Зазвичай, кількість тромбоцитів перевищує норму вже через добу після початку кровотечі.

Підвищення  рівня тромбоцитів (тромбоцитоз) також супроводжує цироз печінки, виразковий коліт, деякі онкологічні захворювання, ревматоїдний артрит тощо. 

Для контролю усіх показників крові необхідно регулярно здавати загальний аналіз крові в CSD.

При відхиленні показників від норми, ваш сімейний лікар дасть рекомендації для нормалізації рівня тромбоцитів.  Тож не займайтеся самолікуванням. А для підтримання гарного самопочуття і рівня тромбоцитів не забувайте про здорове харчування та активний спосіб життя.

Останні новини
здати медичні аналізи в Одесі
3 липня 2024
Відновлюємо роботу ще одного лабораторного офісу в Одесі
CSD LAB активно  працює над проведенням лабораторних аналізів та розширює мережу для вашої зручності.  
здати аналізи медичині лабораторія на Хрещатику Київ
2 липня 2024
Відтепер CSD LAB у самому серці столиці!
Раді повідомити про відкриття партнерського лабораторного офісу CSD LAB спільно з революційним закладом охорони здоров’я – медичним центром “Doctor 9-
здати аналізи в Запоріжжі, медична лабораторія CSD LAB
12 червня 2024
Розширюємо мережу у Запоріжжі
Раді повідомити, що CSD LAB відкрила новий партнерський лабораторний офіс