Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Секрети точних аналізів: як правильно здавати сечу

07.07.2022

Для точного результату будь-якого аналізу необхідні певні умови, а саме: сучасне обладнання, якісні реактиви, професійні лікарі/лаборанти, система контролю якості та правильна підготовка до дослідження. І якщо ми в CSD весь час контролюємо перші чотири умови, то остання іноді залежить саме від вас. 

Тому ми започатковуємо нову рубрику, щоб розповісти про секрети точних аналізів та правила підготовки до кожного з них. Почнемо з аналізів сечі, які допомагають оцінити роботу нирок та інших відділів сечовивідної системи.

Перед здачею сечі рекомендується не вживати овочі та фрукти, що можуть змінити колір сечі (буряк, морква та ін.) та не приймати діуретики. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації. Перед збором сечі необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. 

Загальний аналіз сечі – зібрати всю ранкову порцію в чисту, суху ємність. Перелити до одноразового контейнеру близько 50 мл сечі.

Сеча за Нечипоренком – зібрати середню порцію першої ранкової сечі в чисту, суху ємність.

Бактеріальний посів сечі – зібрати середню порцію першої ранкової сечі в стерильну ємність та доставити до лабофісу CSD впродовж 2 годин.

Добова сеча – перше ранкове сечовипускання здійснити в унітаз, потім, протягом доби збирати всю сечу в одну чисту ємність, яку зберігати у холодильнику при температурі 4−8 °С. Зазначити загальний об’єм сечі за добу, ретельно перемішати та відлити 30−40 мл у стерильный контейнер, впродовж 2 годин доставити в лабораторію.

Не забувайте про правила підготовки до аналізів та замовляйте необхідні дослідження онлайн зі знижками до 10% https://www.csdlab.ua/analyzes 

Останні новини
10 серпня 2022
Секрети точних аналізів: чому ховаються вени
10 серпня 2022
Чашка кави з патологом: Олена Кошик
8 серпня 2022
Здоров’я під контролем: секрети стрункості