Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Рак шийки матки: ліквідуємо проблему разом!

02.01.2024

Чи знаєте ви, що рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок репродуктивного віку? У 2023 році в Україні було виявлено майже 4000 випадків цього захворювання, а кожен 4 з них діагностовано на запущеній стадії.

Рак шийки матки

Причиною раку шийки матки в більшості випадків (99%) є інфікування високоонкогенними штамами вірусу папіломи людини (ВПЛ). Цей вірус передається статевим шляхом, але не завжди викликає рак. В більшості випадків інфікування ВПЛ завершується спонтанно і без симптомів.

Але якщо вірус не вилікується, він здатний викликати розвиток раку шийки матки. Цей процес може тривати 5-15 років, тому у кожної жінки є достатньо часу, щоб спланувати свій  візит до лікаря та вчасно виявити хворобу!

Що можна зробити, щоб ліквідувати рак шийки матки?

ВООЗ представила стратегію, яка передбачає зменшення нових випадків раку шийки матки на 40% та уникнення 5 мільйонів пов'язаних із ним смертей до 2050 року. Ця стратегія включає три основні напрямки:

  1. Вакцинація проти ВПЛ. 
    Вакцинація є найефективнішим способом запобігти раку шийки матки. Вакцини захищають від інфекції високоонкогенними штамами ВПЛ, які є причиною 99% випадків раку шийки матки.
  2. Скринінг. 
    Скринінг дозволяє виявити передракові стани шийки матки на ранніх стадіях, коли їх можна успішно лікувати. Скринінг проводиться за допомогою гінекологічного огляду та аналізу мазка з шийки матки.
  3. Лікування. 
    При своєчасній діагностиці рак шийки матки успішно лікується. Лікування залежить від стадії захворювання та може включати хірургічне втручання, променеву терапію або хіміотерапію.

Дізнайтеся більше про рак шийки матки та потурбуйтеся про жіноче здоров'я і щасливе майбутнє, адже регулярний скринінг може попередити розвиток хвороби і зберегти життя!

Останні новини
Лабораторія CSD LAB у Львові
5 березня 2024
За матеріалами delo.ua: "Працюємо заради країни та заради життя"
Вже понад 12 років Медична лабораторія CSD LAB забезпечує лабораторні дослідження в найширшому спектрі та активно розширює свою мережу, аби бути ближч
здати аналізи Житомир медична лабораторія
16 квітня 2024
Розширюємо мережу CSD LAB в Житомирі
Поспішаємо поділитись з вами гарною новиною: експертна лабораторія стала ще ближче.
мох і знак кліщ
15 квітня 2024
Сезон кліщів: дотримуйтесь правил безпеки
В квітні, коли активізується природа, особливо важливо бути обережним під час прогулянок в лісі або парку.