Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Ваше місто —
Київ
Пошук
Меню

Signatera - це перший і єдиний персоналізований, інформований про пухлини аналіз для раннього виявлення MRD

Для спостереження за раковими клітинами, як залишилися в організмі пацієнта після проведеної терапії, на сьогодні використовують різні методи.

Отримана інформація дозволяє лікарю чи онкологу відповісти на найголовніші запитання:
•    Як пацієнт реагує на лікування?
•    Наскільки необхідним є продовження терапії?
•    Чи є ознаки того, що рак повернувся або прогресує?

Серед найпоширеніших методів визначення раку та моніторингу стану онкохворого пацієнта залишаються: комп'ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), позитронно-емісійна томографія (ПЕТ), мамографія та рентген. Однак, ці засоби візуалізації мають свої обмеження та не дозволяють виявити мінімальну залишкову хворобу після операції на ранніх стадіях раку, яка в майбутньому призведе до рецидиву захворювання.
Для якісної діагностики онкологічних захворювань та призначення ефективної терапії,  Медична лабораторія CSD пропонує сучасний персоніфікований тест Signatera від компанії Natera.

Signatera - це молекулярний тест, виготовлений на основі унікального набору пухлинних мутацій конкретного пацієнта.  Він виявляє циркулюючу ДНК пухлини у крові та може бути використаний для виявлення мінімальної залишкової хвороби (MRD) після операції, для моніторингу відповіді на лікування раку або доклінічного виявлення рецидиву раку після періоду ремісії.

Чим Signatera відрізняється від сучасних біомаркерів?
Signatera не є традиційним онкологічним тестом. Він не фокусується на добре охарактеризованих мутаціях, онкогенах або гарячих точках, як більшість тестів. Натомість Signatera використовує інформацію про пухлину, відбираючи 16 унікальних мутацій виявлених в конкретній пухлині, щоб визначити після цього їх в циркулюючій ДНК (cfDNA) з чутливість до 0,01% мутації на фоні нормальної ДНК.

Наскільки точним є Signatera?
Signatera - надзвичайно чутливий і специфічний тест, оскільки він спеціально розроблений для пухлини конкретного пацієнта. Специфічність становить> 99,5%, і є можливість контролювати появу помилок, що виникають у результаті виявлення природних фонових варіантів, що трапляються в ДНК пацієнта. Signatera може виявити одну молекулу циркулюючої в крові пухлинної  ДНК з 10 мл плазми.

Як проводиться тест?
1 етап: Аналіз для визначення унікального набору пухлинних мутацій пацієнта
(Послідовність ДНК в пухлинній тканині і нормальних клітинах порівнюють, щоб визначити унікальний набір мутацій в пухлинній тканині. Ця процедура проводиться лише один раз).
2 етап: Спеціальна розробка та персоналізація
(Далі за спеціальним алгоритмом обираються 16 пухлинних мутацій, які потім будуть досліджуватись в зразку крові. Проводиться відбір клональних мутацій, що забеспечує те, що вони обов’язково будуть присутні в майбутньому рецидиві. Ця процедура проводиться лише один раз).
3 етап: Тест Signatera визначає наявність або відсутність пухлинної ДНК
(Після створення персоналізованого тесту Signatera його можна використовувати для визначення наявності або відсутності пухлинної ДНК в усіх майбутніх зразках крові).

Що означають результати?
Позитивний результат Signatera вказує на наявність циркулюючої ДНК пухлини у крові пацієнта, а отже, на наявність пухлини в організмі. Чисельне значення пов'язане із загальним пухлинним навантаженням для кожного пацієнта, але лише в порівнянні з попередніми результатами Signatera. 
Тобто, позитивний результат свідчить про те, що існує великий ризик повернення раку, якщо його діагностували на ранній стадії. Тест може бути призначений лікарем для контролю та оцінки реакції пухлини на лікування.
Негативний результат Signatera вказує на те, що циркулююча ДНК пухлини не була виявлена в крові пацієнта на момент забору біологічного матеріалу. 
При метастатичному раку, негативний результат може означати, що лікування змогло зменшити кількість ракових клітин до рівня нижче ліміту детекції методу (0,01%), тобто лікування було ефективним.

ВАЖЛИВО: Негативні результати можуть змінюватися з часом. Негативний результат Signatera не гарантує, що ДНК пухлини відсутня у крові пацієнта або що вона ніколи не буде виявлена в майбутньому. Для раннього виявлення залишкової хвороби рекомендується періодичний моніторинг за допомогою тесту Signatera в онкологічних лікувальних центрах протягом курсу терапії за вказівкою лікаря.

Де в Україні можна замовити тест Signatera?
Офіційним представником компанії Natera (виробника тесту Signatera) в Україні є Медична лабораторія СSD. Спеціалісти лабораторії проводять забір крові та готують необхідні для секвенування пухлинної тканини гістологічні препарати, і передають їх до США для проведення подальшого дослідження.

Детальніше про Медичну лабораторію CSD:
Медична лабораторія CSD - це унікальний лабораторний комплекс, який надає повний спектр послуг з лабораторної та патоморфологічної діагностики по всій Україні. В переліку послуг CSD більш ніж 1300 видів аналізів та досліджень різної складності - від загального аналізу крові до визначення гістологічного типу пухлини та її молекулярного профілювання.
CSD об'єднує патологоанатомічне відділення, лабораторію цитоморфології; відділення клінічної патології, відділ онкогематології, лабораторію мікробіології та молекулярно-генетичний центр. Завдяки цьому ми проводимо всі необхідні лабораторні дослідження, які дозволяють всебічно оцінити стан здоров’я кожного пацієнта.
В своїй роботі Медична лабораторія CSD керується принципами професіоналізму, інноваційності та безпеки, котрі ґрунтуються на роботі потужної команди фахівців, автоматизації робочих процесів та дотриманні контролю якості. В CSD працюють найкращі фахівці України, які забезпечують виконання всіх видів досліджень на найсучаснішому високотехнологічному обладнанні.
CSD надає консультації в сфері патоморфологічної діагностики за вузькоспеціалізованими напрямками, такими як: дерматопатологія, нейропатологія, гематопатологія, нефропатологія, патологія м’яких тканин тощо. 
Лабораторія є визнаним лідером у проведенні цитологічного цервікального скринінгу, діагностиці раку молочної залози та визначенні його молекулярних підтипів. 
Все це дозволяє Медичній лабораторії CSD отримувати найбільш точні результати досліджень, забезпечувати клієнтів високою якістю надання послуг і залишатися лідером в сфері патоморфологічної діагностики в Україні.

01
Найближчі пункти для здачі аналізів
Місто:
Київ
Київ

вул. Васильківська, 45

Пн-Пт: 08:00 до 19:00
Сб-Нд: 09:00 до 15:00
 

Лабораторний офіс

вул. Жмеринська, 22Б

Пн-Пт: 08:00-19:00
Сб-Нд: 09:00-19:00

Забір біологічного матеріалу на COVID-19:
Пн-Пт з 14:00-19:00
Сб-Нд з 12:00-19:00

 

 

Головний лабораторний офіс
Залиште запит, і ми з Вами зв'яжемося
* Натиснувши кнопку Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних