Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Вітамін D і неалкогольна жирова хвороба печінки

24.03.2021

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) об’єднує спектр клініко-морфологічних змін печінки, що розвиваються у пацієнтів, які не вживають алкоголь у гепатотоксичних дозах.

 
 

На сьогоднішній день, за результатами епідеміологічних досліджень, НАЖХП вважається одним з найбільш поширених хронічних дифузних захворювань печінки. Відомо, що «золотим стандартом» діагностики НАЖХП є пункційна біопсія печінки, але ця процедура є інвазивною.

В останні десятиліття все більшої поширеності для діагностики та оцінки ефективності лікування пацієнтів з НАЖХП набувають малоінвазивні методи верифікації засновані на біохімічному дослідженні, а саме показники ліпідограми, та розрахункові коефіцієнти: стеатотест (SteatoTest®), індекси жирового гепатозу (fatty liver index, FLI; hepatic steatosis index, HSI), шкала вмісту жиру при НАЖХП (NAFLD liver fat score) результати яких розраховуються на підставі спеціальних алгоритмів з декількох біохімічних показників.

Існують переконливі докази того, що НАЖХП є невід'ємним компонентом метаболічного синдрому і корелює з розвитком ожиріння та цукрового діабету другого типу.

Згідно сучасних уявлень, встановлено, що низький сироватковий рівень вітаміну D може бути також причиною розвитку НАЖХП. Більш того в даному дослідженні виявлено, що у пацієнтів із НАЖХП виражений дефіцит вітаміну D (<10нг/мл) характеризується статистично значущо вищими показниками індексів жирового гепатозу (FLI та HSI) та активністю трансаміназ в порівнянні із показниками пацієнтів із рівнем D3 в діапазоні від 10-20нг/мл.

В регресійному аналізі, незалежно від активності трансаміназ, значення індексів жирового гепатозу було асоційовано з дефіцитом вітаміну D.

 

 

 
 
Останні новини
19 квітня 2021
Як вчасно виявити злоякісні процеси у жінок? І до чого тут особиста відповідальність жінки ?
Вченими встановлено, що причиною розвитку більшості випадків раку шийки матки є інфекція, викликана онкогенними штамами вірусу папіломи людини (ВПЛ),
14 квітня 2021
Що варто знати про водно-сольовий обмін організму?
Ще з дитинства нам відомо, що людина на 7️0% складається з води. 
14 квітня 2021
D-димер та COVID-19
Аналіз крові на визначення рівня D-димера зазвичай назначають для підтвердження тромбоутворення.