Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Вітамін D і неалкогольна жирова хвороба печінки

24.03.2021

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) об’єднує спектр клініко-морфологічних змін печінки, що розвиваються у пацієнтів, які не вживають алкоголь у гепатотоксичних дозах.

 
 

На сьогоднішній день, за результатами епідеміологічних досліджень, НАЖХП вважається одним з найбільш поширених хронічних дифузних захворювань печінки. Відомо, що «золотим стандартом» діагностики НАЖХП є пункційна біопсія печінки, але ця процедура є інвазивною.

В останні десятиліття все більшої поширеності для діагностики та оцінки ефективності лікування пацієнтів з НАЖХП набувають малоінвазивні методи верифікації засновані на біохімічному дослідженні, а саме показники ліпідограми, та розрахункові коефіцієнти: стеатотест (SteatoTest®), індекси жирового гепатозу (fatty liver index, FLI; hepatic steatosis index, HSI), шкала вмісту жиру при НАЖХП (NAFLD liver fat score) результати яких розраховуються на підставі спеціальних алгоритмів з декількох біохімічних показників.

Існують переконливі докази того, що НАЖХП є невід'ємним компонентом метаболічного синдрому і корелює з розвитком ожиріння та цукрового діабету другого типу.

Згідно сучасних уявлень, встановлено, що низький сироватковий рівень вітаміну D може бути також причиною розвитку НАЖХП. Більш того в даному дослідженні виявлено, що у пацієнтів із НАЖХП виражений дефіцит вітаміну D (<10нг/мл) характеризується статистично значущо вищими показниками індексів жирового гепатозу (FLI та HSI) та активністю трансаміназ в порівнянні із показниками пацієнтів із рівнем D3 в діапазоні від 10-20нг/мл.

В регресійному аналізі, незалежно від активності трансаміназ, значення індексів жирового гепатозу було асоційовано з дефіцитом вітаміну D.

 

 

 
 
Останні новини
11 січня 2022
Вітаємо CSD на Дарниці
Добре, коли улюблена лабораторія стає ще ближчою!
11 січня 2022
Запрошуємо на чергову лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика»
У четвер, 13 січня, о 17:00 запрошуємо на першу в 2022 році лекцію курсу «Молекулярна онкологія, патологія та генетика» в Головному лабораторному офіс
11 січня 2022
Вітаємо CSD в Одесі!
Команда CSD активно працює над проведенням лабораторних аналізів та розширює мережу для вашої зручності.