Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Що варто знати про Цинк?

11.01.2021

Зараз активно поширюється інформація про те, що прийом мікроелементу Цинк допоможе не захворіти на коронавірус. Багато досліджень показують, що люди, які регулярно вживають цинк, справді рідше хворіють на вірусні захворювання та легше переносять захворювання.

Однак, мова йде загалом про вірусні захворювання, а не конкретно про COVID-19. Тож, нестача цинку в організмі дійсно може призвести до проблем з імунітетом.

Цинк - це мікроелемент, який грає одну з найважливіших функцій в організмі людини. В організмі дорослої людини міститься приблизно 2-3 г цинку. Це другий (після заліза) найбільш поширений метал. Найвища концентрація цинку визначається в м'язах (60%) і кістках (30%). Також висока концентрація цинку виявляється в передміхуровій залозі і спермі.

Цинк потрібен нашому організму для функціонування або регулювання понад 300 ферментів, він бере участь в біосинтезі нуклеїнових кислот, амінокислот, білків, специфічних гормонів (таких, як інсулін, кортикостероїди, тестостерон), забезпечує нормальне функціонування мозку, покращує пам'ять, розумову працездатність, бере участь у підтримці здоров'я кісток, шкіри, волосся, нігтів тощо.

Підвищувати рівень цього мікроелемента можна самостійно без застосування медичних препаратів.

Найбільший вміст цинку у м’ясі: телятині, яловичині та баранині.

Але дізнатися напевне, чи вистачає цинку у вашому організмі, можна лише за допомогою лабораторного аналізу.

Перевір себе на цинк у Медичній лабораторії CSD: https://www.csdlab.ua/analyzes/mikroelementi/cink-zn

 

Останні новини
14 квітня 2021
Що варто знати про водно-сольовий обмін організму?
Ще з дитинства нам відомо, що людина на 7️0% складається з води. 
14 квітня 2021
D-димер та COVID-19
Аналіз крові на визначення рівня D-димера зазвичай назначають для підтвердження тромбоутворення.
12 квітня 2021
Вітаємо CSD у Вишгороді
Запрошуємо до нової точки здоров'я у Вишгороді. Точні аналізи від CSD в самому центрі міста на проспекті Тараса Шевченка, 6А.