Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Пошук
Меню

Для чого контролювати рівень кальцію

22.12.2021

Кальцій - це найпоширеніший і один з найважливіших мінералів в організмі.

Він необхідний для правильного функціонування м'язів, серця та нервової системи і має важливе значення для щільності кісток та зубів. Близько 99% кальцію знаходиться в кістковій тканині, а 1%, що залишився, циркулює в крові.  

Частина кальцію щодня фільтрується нирками та виходить разом з сечею, тому для підтримки балансу необхідно забезпечити надходження близько 1 граму цього мінералу на добу.
Варто зазначити, що при недостатньому надходженні кальцію з їжі організм починає витрачати його запаси з кісткової тканини для підтримки стабільного рівня в крові.
На підвищений рівень кальцію може вказувати втрата апетиту, нудота, болі в животі, часте сечовипускання, сильна спрага, біль у кістках, швидка стомлюваність тощо.

А про гіпокальціємію - знижений рівень кальцію, свідчать спазми у животі, тремор пальців рук, оніміння навколо рота, аритмія, спазми мімічного м'яза, заціпеніння, поколювання та судоми.

Тож при прояві будь-яких симптомів зверніться до сімейного лікаря, а для контролю рівня кальцію в крові замовляйте лабораторне дослідження в CSD https://csd.im/o7vu 

Останні новини
27 вересня 2022
Генетичні рішення для персоналізованої онкології: MyGene, MyAction та MyControl
27 вересня 2022
Випадок місяця: Муцинозна цистаденокарцинома
27 вересня 2022
Здоров'я під контролем: Що потрібно знати про ВПЛ