Групи крові: специфіка різновидів
Кров прийнято ділити на 4 різновиди залежно від антигенів. Система отримала назву АВ0, але частіше групи називають першою, другою, третьою і четвертою. Метод поділу був запропонований лікарем з Австрії Карлом Ландштейнером ще у 1901 році. Відкриття дозволило суттєво знизити кількість смертей внаслідок переливання крові та було удостоєне Нобелівської премії. Система базується на виявленні антигенів на еритроцитах. Відповідно до неї, групи бувають наступними:
- 0 (I) – найпоширеніша група крові. У її власника відсутні обидва антигени, у плазмі присутні антитіла: анти-А і анти-В.
- A (II) – свідчить про наявність антигену А. Імунітет у такому випадку сприймає антиген В як шкідливий.
- B (III) – третя – означає присутність антигену В, а захисна реакція проявляється на антиген А.
- AB (IV) – відповідь на питання «яка найрідкісніша група крові?». У вас четверта група? Тоді ви щасливий власник антигенів А і В, тобто антитіла проти них не виробляються.
Багатьох цікавить, чи може змінюватися група крові з часом або під впливом певних факторів. Ні, це неможливо, як і зміна резусу. Обидва показники закладаються ще до народження людини, коли вона перебуває в утробі матері. Протягом усього життя кістковий мозок синтезує запрограмований набір червоних клітин, які несуть певний тип крові.