Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Ваше місто —
Київ
Пошук
Меню

Оксана Сулаєва, Олексій Сєлєзньов, Дмитро Шапочка. Морфологічна та молекулярна діагностика пухлин щитоподібної залози відповідно до міжнародних протоколів і рекомендацій

21.11.2019

Карциноми щитоподібної залози

Карциноми щитоподібної залози (ЩЗ) займають лідируюче місце в структурі пухлинної патології ендокринної системи. Незважаючи на значні досягнення сучасної медицини, частота злоякісних новоутворень ЩЗ не тільки не знижується, а й неухильно зростає протягом останніх десятиліть. На сьогоднішній день основним пріоритетом є рання діагностика і точне визначення типу пухлини ЩЗ, оскільки останнє має принципове різне значення у визначенні тактики лікування і оцінки прогнозу.

В даному огляді проаналізовано основні зміни в діагностиці пухлин ЩЗ відповідно до оновлених класифікацій ВООЗ (2017), Американського об'єднаного комітету раку (AJCC, 2017) і рекомендацій Американської тиреоїдної асоціації (АТА, 2015). Автори обговорюють основні поновлення гістологічних варіантів пухлин ЩЗ, відповідно, введені ВООЗ нові нозологічні одиниці та критерії їхньої діагностики. Крім того, в роботі обговорюються основи молекулярної патології та основні молекулярні маркери, рекомендовані для діагностики різних варіантів раку щитоподібної залози.