Точність заради життя

Безкоштовно з усіх номерів

Ваше місто —
Київ
Пошук
Меню

Дмитро Шапочка. Можливості оптимізації програм скринінгу раку шийки матки за допомогою визначення рівня метилювання маркерних генів

21.11.2019

Рак шийки матки (РШМ) є третім найбільш поширеним онкологічним захворюванням серед жінок в світі і сьомим в загальній популяції.

Рак шийки матки (РШМ) є третім найбільш поширеним онкологічним захворюванням серед жінок в світі і сьомим в загальній популяції. Щорічно реєструється близько 530 000 нових випадків і у 270 000 смертей від цього захворювання. Практично всі випадки РШМ виникають в результаті персистенції ВПЛ ВКР.

Тому, в статті молекулярного біолога, генетика, завідувача відділом молекулярної патології і генетики Медичної лабораторії СSD Дмитра Шапочки «Можливысть оптимызації програм скринінгу раку шийки матки за допомогою визначення рівня метилювання маркерних генів» (науково-практичний журнал «З турботою про жінку »(№1 (85) 2018) ми оглянемо останні досягнення в галузі молекулярної генетики та патології, що дозволяють глибше зрозуміти розвиток і прогресування трансформуючих ВПЛ-інфекцій.

У центрі уваги залишаються генетичні та епігенетичні зміни клітин, що лежать в основі злоякісної трансформації, а також їх вплив на розвиток нових молекулярних інструментів для скринінгу раку шийки матки.